top of page
 • Фото автораДмитро Кулініч

Як визначити пробіг автомобіля


Як визначити пробіг автомобіля

Визначення реального пробігу автомобіля є ключовим аспектом під час його купівлі, особливо якщо йдеться про старий транспортний засіб. Нерідкі випадки, коли продавці свідомо занижують показання одометра, щоб збільшити вартість автомобіля. У цій статті ми розглянемо, як можна визначити реальний пробіг автомобіля і які ознаки можуть вказувати на його скрутку.

Розуміння Одометра

Одометр - це прилад в автомобілі, що вимірює загальну відстань, пройдену транспортним засобом. Він може бути механічним або електронним. Механічні одометри більш схильні до маніпуляцій, тоді як електронні складніше скрутити, але це все ще можливо за допомогою спеціалізованого обладнання. Джерело: Вікіпедія.

Зовнішній огляд і перевірка стану

 1. Стан рульового колеса, педалей і сидінь. Знос цих елементів може багато розповісти про пробіг. Наприклад, сильно зношене рульове колесо або педалі можуть вказувати на великий пробіг.

 2. Стан кузова і лакофарбового покриття. Множинні сколи, подряпини або сліди ремонту можуть бути ознаками інтенсивної експлуатації.

 3. Знос шин. Нерівномірний знос шин може бути ознакою великого пробігу або поганого обслуговування.

 4. Стан фар. Пожовтіння або потьмяніння фар також можуть вказувати на тривале використання автомобіля.

Перевірка технічного стану

 1. Двигун. Послухайте, як працює двигун. Нерівна робота, дивні звуки або надмірне димлення можуть свідчити про високий пробіг.

 2. Підвіска та трансмісія. Проблеми з підвіскою або шум у коробці передач часто виникають на автомобілях з великим пробігом.

 3. Перевірка мастила та інших рідин. Стан і рівень мастила та інших технічних рідин можуть дати інформацію про регулярність обслуговування автомобіля.

Аналіз документації

 1. Сервісна книжка. Вона може містити інформацію про всі проведені технічні обслуговування та ремонти. Порівняйте показання одометра із записами в сервісній книжці.

 2. Історія проходження техоглядів. На техоглядах також фіксуються показання одометра. Зіставте ці дані з показаннями одометра і записами в сервісній книжці.

 3. Перевірка через спеціалізовані сервіси. У деяких країнах існують бази даних, де можна перевірити історію автомобіля, включно з його пробігом.

Професійна діагностика

Професійна комп'ютерна діагностика може виявити приховані проблеми та невідповідності в електронних системах автомобіля, включно з показаннями одометра. Кваліфікований механік або експерт з уживаних автомобілів може виявити ознаки зносу, що не відповідають заявленому пробігу.

Додаткові поради

 • Здоровий глузд. Якщо автомобіль виглядає занадто зношеним для свого заявленого пробігу, це може бути приводом для занепокоєння.

 • Порівняння з аналогічними моделями. Іноді корисно порівняти стан і пробіг аналогічних автомобілів на ринку.

 • Увага до деталей. Зверніть увагу на дрібні деталі, як-от зношеність кнопок управління, стан молдингів і гумових ущільнювачів.

 • Інтуїція та досвід. Досвідчений водій або фахівець зможе інтуїтивно оцінити стан автомобіля і припустити його реальний пробіг.

Висновок

Визначення реального пробігу автомобіля вимагає уважного огляду, аналізу документації та, можливо, професійної діагностики. Незважаючи на те що скручування пробігу є загальною практикою, уважний підхід і ретельна перевірка допоможуть уникнути купівлі автомобіля із завищеною вартістю і прихованими проблемами. Завжди будьте критичні та не соромтеся ставити запитання продавцю, здійснювати детальний огляд та за потреби звертатися по допомогу до професіоналів.

11 переглядів

Comments


Commenting has been turned off.

Бажаєте продати авто? 

Дякую, що заповнили форму.

bottom of page